Sayılarla ArtıArel

ARTI AREL

2023 yılında akademisyenlerimize yönelik şirket kurma eğitimleri, yatırımcı-girişimci ve kamu kurumları buluşmaları düzenlenmiştir. Özellikle erken aşama girişimcilik konusuna odaklanarak, bu alandaki paydaşlarla bilgi paylaşımında bulunulmuştur. 2023 boyunca toplamda 12 etkinlik organize ederek birçok paydaşımızla iş birliği gerçekleştirildi.

 

Paydaşı olduğumuz kurum ve etkinlikler arasında Başakşehir Living Lab Radyo, Teeinnovation (TEINN), KYO Hukuk, TUGIP FoodHack Global Summit, FoodHack İstanbul Buluşmaları, Arkhe Innovate, Avcılar Belediyesi, Lima Ventures Start-up Academy, Startme , Startup Teknoloji Girişimcilik Buluşmaları, Bina Incubation-Qatar Fund Demo Day, GIFT Kongre, 8-9 Kasım Girişimcilik Günleri, , 2nd Polish-Turkish Business Forum “Smart City Technologies”, Scale up After Hours Meeting JCI, ve TUGIP HEALTHY-MAX Gıdada Sağlık ve Zindelik Teknik Komite Çalıştayı yer almaktadır.

 

2016 yılı başında başlayan ve Mayıs 2016’da İstanbul Arel Üniversitesi himayesinde Tepekent Yerleşkesi’nde resmi açılışı gerçekleştirilen ArtıArel Kuluçka ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi,  toplam 34 iş fikri başvurusu, 1 iş fikrinin şirketleşmesi, 2 girişim fikrinin yatırım alması gibi önemli gelişmeleri yaşamıştır. Ayrıca, 32 saatlik KOSGEB hibe desteği hazırlık eğitimi ve uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenleyerek kurum içi ve kurum dışında yaklaşık 20 etkinlik gerçekleştirmiştir.