ArtıArel


ArtıArel Kuluçka ve Girişimcilik Merkezi, girişimcilik faaliyetlerinin ön planda tutulduğu, ön kuluçka/kuluçka merkezidir.

ArtıArel Kuluçka ve Girişimcilik Merkezi, İstanbul AREL Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi’ nde girişimcilere girişimcilik eğitimleri, danışmanlık, mentorlük desteği, ofis alanı ve altyapı hizmetleri ve toplantı salonları sağlayan, yatırımcı ağları ile tanıştıran ve fikirlerini girişime dönüştürmeleri ve geliştirmeleri için destek veren bir oluşumdur.

ArtıArel Ne Yapar?


İş fikrinize inanarak kendi işinizi kurmak için çıktığınız yolda; araştırma, planlama, organizasyon, motivasyon, koordinasyon ve denetleme işlemlerini birlikte yürütür iş fikrinizi gerçekleştirirken doğru yönlenmeniz için girişiminize uygun mentör desteği yanı sıra akademik ve hukuki danışmanlık almanızı sağlarız.
Yeni kurulmuş veya kuruluş aşamasındaki yeni girişimlere doğru yolda olup olmadıklarını test etme imkanı veririz.

Girişimciler iş fikri başvuruları ile ArtıArel bünyesinde özel bir programın parçası olarak; eğitim ve mentorluk sürecine, yatırımcılar ile buluşma olanağına, ulusal veya uluslararası girişimcilik programlarına başvurma fırsatına sahip olurlar.

ArtıArel'e Kimler Başvurabilir?


ArtıArel farklı iş fikrine sahip girişimcilerin tümünü kucaklayan bir yapıyı esas almaktadır. Tüm girişimci adaylarımıza iş fikrine yönelik kişiye özel hizmet verir.

ArtıArel Destekleri


1. Ofis Altyapısı Desteği

ArtıArel girişimci adaylarına paylaştıkları iş fikirlerini geliştirebilmeleri için uygun fiziksel ortam sağlamaktadır. Toplantı odası, çalışma masaları, ortak kullanım alanlarını girişimci adaylarının kullanımına sunmaktadır. ArtıArel ayrıca bilgisayar, yazıcı, faks, telefon gibi ofis araçlarından ve internet hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanma imkanı sağlamaktadır.

2. Eğitim Desteği

ArtıArel girişimci adaylarına değerli akademisyenlerle uygulamalı girişimcilik ve iş geliştirme eğitimleri verecektir. Bu eğitimlerde etkili sunum, pazarlama, destek hizmetleri, risk planlama, iş planı ve iş geliştirme başta olmak üzere pek çok eğitim yer almaktadır.
ArtıArel ayrıca girişimci adaylarının ihtiyaçlarına yönelik seminerler düzenler ve çeşitli sektörlerden başarılı isimlerin başarı hikâyelerini dinleme ve tecrübelerinden yararlanma şansı bulacaklardır. Seminerlere, ön kayıt ile başvuran tüm adaylar katılabilir.

3. Mentorluk Hizmeti

ArtıArel bünyesinde bulunan mentor havuzundaki iş dünyası ve girişimcilik ekosisteminden uzmanlarla girişimci adaylarının ihtiyaçları doğrultusunda birebir ya da grup oturumları gerçekleştirerek girişimci adayı ile sektördeki deneyim sahibi kişileri biraraya getirir. Bu görüşmelerde iş geliştirmeden pazarlamaya, ürün yönetiminden tasarımına, yatırım sürecinden uluslararası piyasalara açılmaya kadar çeşitli alanlarda tecrübe paylaşımında bulunulmasına yardımcı olur.

4. Yatırımcı ve Sektör Buluşmaları

ArtıArel etkili iletişim ve işbirliği sağlamak amacıyla yatırımcılarla girişimcileri biraraya getirir ve girişimcilere fikirlerine yönelik yatırım almalarına yardımcı olur. Ayrıca çeşitli sektörlere yönelik alanında başarılı işinsanlarını davet ederek girişimcilerin farklı networklere erişimi sağlar.

5. Danışmanlık Hizmetleri

ArtıArel desteği ile deneyimli uzmanlar tarafından girişimcilerin sahip oldukları teknik bilgiyi ve yaptıkları çalışmalarla ilgili hukuk, patent, finans ve fon kaynaklarına erişim, projelendirme ve yönetim, reklam, pazarlama, insan kaynakları gibi konularda ücretsiz danışmanlık hizmetleri vermektedir.